ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

10 lat festiwalu. „Organizatorzy oddajcie nasz Jarocin”

› Aktualności› Wydarzenia 8 miesięcy temu    17.08.2016
Bartek Nawrocki
komentarzy 12 ocen 7 / 57%
A A A
Na scenie zespół Junk i słynny transparent Na scenie zespół Junk i słynny transparent "Organizatorzy oddajcie nasz Jarocin" fot. Archiwum GJ

Jarocin. Jarocin Festiwal. 10 lat jarocińskich festiwali. Festiwalowe wspomnienia. Zdjęcia Festiwal

Kalendarium Południowej Wielkopolski przypomina, że dokładnie 10 lat temu - 17 sierpnia 2006 w Jarocinie reaktywowano festiwal rockowy.

Oczywiście znawcy najnowszej historii Jarocina przypomną, że rok wcześniej odbył się Jarocin PRL Festiwal, który był groteskową próbą przypomnienia dawnych festiwali z lat 80-tych. To wtedy po raz ostatni jarociński amfiteatr, który wkrótce zostanie zburzony, był zapełniony niemal do ostatniego miejsca.

Jedni festiwal z 2006 roku zapamiętali jako wyjątkowy z powodu koncertu będącego wtedy na fali zespołu Strachy na Lachy – ZOBACZCIE ZDJĘCIA, dla innych to wspomnienie świetnego występu Pawła Kukiza z legendarną Aya RL. Oczywiście był też punkowy zespół Junk - laureat publiczności na Małej Ścenie i Złoty Kameleon, który… poleciał w publiczność.

Byliście na Jarocinie w 2006 roku? Jak wspominacie imprezę? Czy początki były lepsze niż obecny Jarocin Festiwal? Zapraszamy do dyskusji i oglądania GALERII – stworzonej z gazetowego archiwum. Zdjęcia będą sukcesywnie uzupełniane.

+ 4 głosów: 7 (57%) 3 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (12)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Go!
  8 miesięcy temu 12
  po drugiej stronie ulicy, organizowany przez GoAhead Festiwal był lepszy. Teraz jest bardziej festynowo niż festiwalowo... niestety.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wymiękam
  8 miesięcy temu 11
  panie Nawrocki, czy Pan znasz znaczenie słowa GROTESKOWY? Jeśli tak, to uprzejmie proszę o wytłumaczenie, dlaczego festiwal w 2016 roku był groteskową próbą odtworzenia starego festiwalu, tym bardziej, że uczestnicy zjechali się na niego tłumnie?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bartek Nawrocki
  8 miesięcy temu ocena: 100%  10
  Nie chodzi o festiwal z 2006 roku tylko Jarocin PRL Festiwal. W zakresie groteski - odsyłam tutaj - http://sjp.pwn.pl/szukaj/grote...
  ~ monty python he
  8 miesięcy temu ocena: 50%  9
  Kiedy bedzie konkurs na najgłupsza osobe lata?:)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Miś
  8 miesięcy temu ocena: 88%  8
  W 2001r. byłem świadkiem czegoś takiego. Rozmowa 3 chłopaków w Centrum Warszawy: - Kalisz? K...wa, gdzie to jest? - No nie pamiętasz? Przejeżdżaliśmy przez Kalisz jak jechaliśmy do Jarocina! - No, no, chyba coś tam było M.in. do tego potrzebny jest festiwal.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ agen Mulder
  8 miesięcy temu ocena: 71%  7
  ale poza festiwalem do mentalna prowincja, jedynie konkursy pieknosci tu organizuja, bo tylko w tym mozna sie tutaj wykazac i ewentualnie konkursy na stanowiska urzednicze,Dlaczego mamy oceniac urodę , ktora nie kazdy dostaje po równo i nie trzeba na nia pracowac, nikt z nas nie ma wpływu na urodę,!! Oceniac powinno się osiagniecia się naukowe, sportowe, biznesowe, czyli coś na co mamy bezpośredni jakikolwiek wpływ.!!Nazistowskie konkursy klaczy , ktora ma lepszą grzywe, usmiech itd, zostawiam nazistom...
  ~ Tadeusz Niewiada
  8 miesięcy temu ocena: 35%  6
  Gdyby burmistrzem w 2002 roku nie został Adam Pawlicki, który przywrócił Jarocinowi festiwal, już dawno byśmy o nim zapomnieli.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PZ
  8 miesięcy temu ocena: 77%  5
  Już dawno mielibyśmy inwestorów ? ps. Festiwal by się i trak odrodził pewnie w lepszej formie.
  ~ Carlos
  8 miesięcy temu ocena: 100%  4
  Junk..pamiętam gitarzysta wycinał niczym niezapomniany Jimi Hendrix...tak tak mili państwo tak się grało kiedyś w Jarocinie..nie do wiary.. A jednak to prawda!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ normalny jarociniak
  8 miesięcy temu ocena: 26%  3
  kogo obchodzi jakis tam festiwal który i tak nie daje miastu korzysci wielkich a i tak skierowany jest do wąskiej grupy ludzi ktorzy skacza tam jak małpy w błocie a cieszą sie jak głupi z bateryjki.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Octopus
  8 miesięcy temu ocena: 71%  2
  A co na disco olo polo bolo na ten przykład nie skaczą jak małpy i nie cieszą się jak głupi z bateryjki...ty normalny jarociniaku... Bądź normalny!!!!!!
  ~ Dawid
  8 miesięcy temu ocena: 65%  1
  Moze wielkich korzysci finansowych nia daje ale promuje na swoj sposob miasto przyciaga ludzi i zapewnia rozrywke mieszkanca Moze Twoim zdaniem lepiej jakby sie nic nie działo w miescie ? Po drugie to nie są małpy tylko ludzie i starzy i mlodzi ktorzy przez te 3 dni bawią sie wspolnie zapominają o problemach swiata codziennego i sie " odchamiaja " nawiazuja nowe znajomosci szaleja grają spiewają wiec nazywanie ich w ten sposob swiadczy o niskim poziomie kultury i inteligencji