ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Festiwal okiem policji: 12 zatrzymanych, pijany, odurzony i pobicie

› Aktualności› Wydarzenia 9 miesięcy temu    19.07.2016
Redakcja
komentarzy 7 ocen 2 / 50%
A A A
Policjanci w trakcie JF 2016Policjanci w trakcie JF 2016 fot. KPP w Jarocinie

Jarocin Festiwal 2016. Policja podsumowała działania w trakcie imprezy.

Nad bezpieczeństwem gości tegorocznego JF czuwało ponad 140 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie i jednostek ościennych. Policjantów wspierali funkcjonariusze Straży Granicznej. Ogólna konkluzja ze strony służb – to była spokojna impreza.       

- Festiwal muzyki rockowej w Jarocinie 2016 zgromadził około 12 tyś. fanów. Trzydniowe święto wielbicieli festiwalu było czasem wzmożonej służby funkcjonariuszy. Policjanci byli widoczni na ulicach Jarocina, wzmożone patrole rozlokowane były przede wszystkim w okolicach miasteczka festiwalowego - informuje mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik KPP w Jarocinie. Mundurowi skupiali się nad strzeżeniem bezpieczeństwa gości i mieszkańców, a także reagowaniem na łamanie prawa.

- Pomimo gorącej atmosfery, kilkugodzinnych koncertów, festiwal przebiegał bardzo spokojnie.

- Pomimo gorącej atmosfery, kilkugodzinnych koncertów, festiwal przebiegał bardzo spokojnie. Policja w ciągu trzech dni zatrzymała osiem osób, które posiadały przy sobie narkotyki. Byli to mieszkańcy powiatów: jarocińskiego, kołobrzeskiego, poznańskiego, jeleniogórskiego, gdańskiego i elbląskiego. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi im do 3 lat więzienia - dodaje rzecznik.

W ręce policji wpadło także czterech mężczyzn w wieku od 19 do 29 lat (mieszkańców gminy Jarocin). Wszyscy zostali zatrzymani w związku z pobiciem  32-latka. Postępowanie w tej sprawie trwa. Za popełnione przestępstwo sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

W trakcie kontroli drogowych mundurowi zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę oraz kierowcę samochodu osobowego, który jak się okazało prowadził pod wpływem środków odurzających.

ZOBACZ TEŻ WIDEO - podsumowujące festiwal
 

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (8)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Misiu
  9 miesięcy temu ocena: 91%  8
  Co to za cwaniaczki jarocińskie 4 na 1 haha typowe dla nich..idą burde robić i dobrze że policja reaguje!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bossa Nova
  9 miesięcy temu ocena: 100%  7
  "12 tys.", a nie "12 tyś." Wstyd.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ huehue
  9 miesięcy temu ocena: 67%  6
  no przecież dobrze napisali, 12 tyśęcy ;-)
  ~ spytaj Adama
  9 miesięcy temu ocena: 43%  5
  Nie było nawet 10 tys ale wszyscy widzieli że było mniej osób niż kilka lat temu, chociaż pan burmistrz pewnie powie że było 30 tys ludzi
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Byłem widziałem
  9 miesięcy temu ocena: 67%  4
  12 tys. festiwalowiczów? Chyba razem z rokiem poprzednim !!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ maniek
  9 miesięcy temu ocena: 53%  3
  Również byłem i widziałem, że mogło być około 12 tys. osób na festiwalu, ale było to głównie na ostatnich koncertach. Jak byłeś w godzinach wcześniejszych np. około godziny 18-19 to tyle osób nie było... Względem lat ubiegłych to tegoroczna edycja festiwalu zgromadziła na prawdę dobrą frekwencję jak na Jarocin.
  ~ Maria
  9 miesięcy temu ocena: 80%  2
  Fajnie rowerzystę zatrzymali.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kronika
  9 miesięcy temu ocena: 50%  1
  Na nic większego ich nie stać, większe zatrzymania na terenie gminy mają celni w towarzystwie policji kaliskiej - ciekawe dlaczego?