ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Jarocin Festiwal 2016. „Jarocin – Antyfest Antyradia”: konkursowa trzydziestka wybrana!

› Kultura i Rozrywka› Aktualności 11 miesięcy temu    18.05.2016
Redakcja
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Materiały Organizatora

Jarocin Festiwal. Jarocin Festiwal 2016. Festiwal w Jarocinie. Zagrają w Jarocinie.  

Poznaliśmy  30 zespołów, które zakwalifikowały się do występu podczas koncertów eliminacyjnych przeglądu „Jarocin – Antyfest Antyradia”. Podobnie jak w poprzednim roku, także tym razem przesłuchania na żywo odbędą się w aż pięciu miastach Polski. Pierwsze eliminacje rozpoczną się 21 maja. Laureata konkursu poznamy podczas tegorocznej edycji Jarocin Festiwal, która odbędzie się w dniach 7 - 9 lipca w Jarocinie.

ZOBACZ TEŻ NASZ SERWIS SPECJALNY - JAROCIN FESTIWAL

15 maja w internecie zakończyła się możliwość oddawania głosów na 60 spośród 470 zespołów, które zgłosiły się do tegorocznej edycji przeglądu "Jarocin - Antyfest Antyradia”. W ramach głosowania internauci dokonali wyboru trzydziestu najlepszych kapel, które otrzymały tym samym przepustkę do występów na żywo, podczas ogólnopolskich eliminacji konkursowych.

Wśród zwycięzców etapu głosowania internetowego znalazły się formacje: Cowshed, QSTN, We Hate Roses, Qklok, Andrzej Kowalsky Band, Bomba Kaloryczna, Sharon, Headwind, InDespair, Domniemani, Bustergang, Smash, Vapes, Sliver, Kwadra, Mayzel, Diversity, Mass Solitude, Crimson Rocket, Aterra, White Highway, Strażacy, Insomnia, Ugly 10, The Primes, Bleach, Infernal Bizzare, Anotherland, Młot Na Czarownice oraz The Riddle.

ZOBACZ TEŻ NASZ SERWIS SPECJALNY - JAROCIN FESTIWAL

Podobnie jak w ubiegłym roku, koncerty eliminacyjne przeglądu „Jarocin – Antyfest Antyradia” odbędą w aż pięciu miastach Polski:  Sopocie (21 maja, Scena), Poznaniu (27 maja, U Bazyla), Zabrzu (28 maja, CK Wiatrak), Warszawie (2 czerwca, Hydrozagadka) oraz w Lublinie (5 czerwca, ACK Chatka Żaka). Wstęp na imprezy będzie bezpłatny, a na uczestników wydarzeń czekać będą dodatkowe muzyczne atrakcje – występy gości specjalnych. Obok uczestników konkursu na scenie pojawią się także znani reprezentanci sceny rockowej, a wśród nich: Milczenie Owiec, CHUPA, Oberschlesien, Magnificent Mutley, OCN oraz SIQ.

- Choć geneza Rytmów Młodych nierozerwalnie łączy się z Jarocinem, w ubiegłym roku postanowiliśmy po raz pierwszy poszerzyć zasięg przeglądu. Pomysł na organizację eliminacji w kilku miastach Polski okazał się strzałem w dziesiątkę. Młode zespoły mogą dzięki temu docierać do szerszego grona słuchaczy, a fani jarocińskiego festiwalu z całego kraju mają szansę poczuć atmosferę kilka tygodni przed imprezą – przyznaje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem Jarocin Festiwal 2016.

ZOBACZ TEŻ NASZ SERWIS SPECJALNY - JAROCIN FESTIWAL

Po zakończeniu pięciu koncertów eliminacyjnych, najlepsze zespoły zostaną zaproszone do Jarocina. Półfinał konkursu „Jarocin – Antyfest Antyradia” odbędzie się 18 czerwca w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka. Awansuje do niego 12 młodych formacji, wyłonionych podczas przesłuchań. Spośród nich jury wybierze 8 kapel, które trafią do ścisłego finału. Ostatni etap przeglądu odbędzie się na Scenie Głównej Jarocin Festiwal 2016.  Impreza odbędzie się w dniach 7 - 9 lipca. Wydarzenie zorganizuje agencja Prestige MJM we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka, a jednym z najważniejszych partnerów imprezy będzie Antyradio. Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Dotychczas ogłoszeni artyści: Slayer, The Prodigy, Five Finger Death Punch, D.O.A., TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabanos, Sweet Noise, Kobranocka, Hunter, Scream Maker oraz Ga-Ga/Zielone Żabki.

ZOBACZ TEŻ NASZ SERWIS SPECJALNY - JAROCIN FESTIWAL

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Dzieci Jarocina
11 miesięcy temu ocena: 100%  6
My dodamy blasku tej imprezie .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ss20
11 miesięcy temu ocena: 67%  5
no dobra o czymś co nikogo nie interesuje już wiemy a co z pełnym line up'ee na festiwal? Kurzawa nadal poszukuje?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jajko
11 miesięcy temu ocena: 67%  4
Nazwa zespołu We Hate Roses łudząco podobna do innego zespołu Lilly Hates Roses...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qwerty
11 miesięcy temu ocena: 40%  3
Wszystkie te zespoły to polskiej nazwy nie mogą mieć kto ich zapamięta no i teksty piosenek w większości po angielsku by nikt ich nie rozumia o czym śpiewają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Domniemani
11 miesięcy temu ocena: 77%  2
Zespół Domniemani. Polska nazwa śpiewają tylko po polsku i sami piszę teksty i muzykę . Pozdrawiam
~ seba
11 miesięcy temu ocena: 50%  1
Sama ściema, line up miał być do końca marca podany i co? Takie działania pokazują że organizatorzy mają ludzi w dupie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji