ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
komentowane oceniane czytane

Jarocin Festiwal 2017. I wszystko jasne. Ostatni wykonawca prosto z Londynu

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    21.06.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 13 ocen 1 / 0%
A A A
Singer-songwriter Jono McCleerySinger-songwriter Jono McCleery fot. Materiały organizatora

Rzutem na taśmę line-up Jarocin Festiwal 2017 wzbogaca się o jeszcze jednego wykonawcę! Na zaproszenie Fisza i Emade, na scenie Park objętej pierwszego dnia festiwalu kuratelą braci Waglewskich, wystąpi dobrze znany polskiej publiczności singer-songwriter Jono McCleery wraz ze swoim trio! To ogłoszenie definitywnie zamyka skład głównych scen imprezy, która odbędzie się w kilku lokalizacjach na terenie Jarocina – informuje Łukasz Kowałka, PR manager JF2017.

-----------------------------------------------------

Poniżej informacja organizatora

Za muzycznym doświadczeniem Jono McCrleery'ego stoi niesamowita historia. Artysta urodził się pozbawiony słuchu, odzyskał go dopiero w wieku 5 lat. Po kolejnych trzynastu sięgnął po gitarę i zaczął komponować własne utwory. Dziś ma na koncie trzy płyty, w tym jedną wydaną nakładem legendarnego labelu Ninja Tune. Muzykę Jono McCleery'ego opisuje się jako połączenie wrażliwości Milesa Davisa, Massive Attack, Johna Martyna, Radiohead i Finka. Ten ostatni zresztą, obok Cheta Fakera, należy do najzagorzalszych fanów Jono.

Na przedstrzeni lat Jono McCleery współpracował m.in. z Maribou State, Portico, a nawet polskim deutem dj'sko producenckim Catz 'n Dogz. Album „Pogodes”, wydany w 2015, to efekt muzycznych podróży, które pozwoliły artyście znaleźć swój własny język wypowiedzi, bogaty w akustyczne motywy i folkową wrażliwość, zmieszane z elektronicznym sznytem.

Jono McCleery ze swoim trio wystąpi na festiwalu w Jarocinie w towarzystwie zagranicznych artystów jak Pere Ubu czy Enrico Rava, który towarzyszyć będzie na scenie Tomaszowi Stańko. W line-upie prym wiedzie jednak przede wszystkim polska reprezentacja na czele z Ambasadorami: Wojciechem Waglewskim (na scenie razem JF2017 z Voo Voo), Krzysztofem Zalewskim, Fiszem i Emade. Ponadto zagrają również m.in. Hey, Ørganek, O.S.T.R., Dezerter, Decapitated, Lao Che, Wojtek Mazolewski Quintet i wielu innych!

WSZYSTKO O JAROCIN FESTIWAL 2017 - NASZ SPECJALNY SERWIS [TUTAJ]

 

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ progettofit
ponad rok temu 13
Jeżdzę co roku i jak zawsze jest mega! Mam nadzieję, że w przyszłym roku festiwal dojdzie do skutku!! http://potv.pl/penilarge-table...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Festiwalowicz z Jarocina .
ponad rok temu ocena: 71%  12
Szanowny Burmistrzu Jarocina Adamie Pawlicki . Głosowałem za Panem ,i będe głosował dalej . Ale oddanie Festiwalu Jarocińskiego 2017 w ręce Roberta Kazimierczaka jest Twoim bardzo dużym błędem . Myślę ,że burmistrz Kazimierczak poniesie konsekwęcje za zły dobór artystów ,miejsca festiwalu i zmiany loga festiwalu . Pozdrawiam serdecznie Panie Adamie .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ poznaniak
ponad rok temu ocena: 100%  11
gratulujemy miastu spier.... festiwalu alternatywnego i przekształcenie go w upodobania organizatora- przykre
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dobre
ponad rok temu ocena: 100%  10
Coldplay
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarociniak
ponad rok temu ocena: 94%  9
to bedzie koniec festiwalu mopsik spierdolił wszystko to sa jego chore wizje my mieszkancy tego niechcemy spchlerz taz zamka chce byc wlascicielm to juz koniec jarocina
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ przerażony
ponad rok temu ocena: 100%  8
spichlerza nie zamknął, do spichlerza opalony wprowadził swojego kolegę tworząc znów coś na siłę. Przeraża mnie kolesiostwo w tym mieście
~ Bolesław Maria Brzęczyk
ponad rok temu ocena: 60%  7
Ten słynny muzyk nagrywał z takimi gwiazdami jak Charlie Bakayuku, Damian von Schmitt, Diego de la Vega, Lukas Janwakumba, a w Polsce współpracował z Heleną Czystek czy chociażby z Bartłomiejem Pietrzykiem juniorem, coś wspaniałego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 75%  6
przy takiej melodii to rybki w akwarium zdychają :) lepsze LEDApple https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marianpl
ponad rok temu 5
błagam cie nie róbmy z festiwalu LGBT "pedał" festiwal music
~ luck
ponad rok temu ocena: 83%  4
No do poduszki jes ekstra.Ale czy na festiwal ROCKOWY? Licho
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ leftist
ponad rok temu ocena: 100%  3
"Wojciech Waglewski zapowiada gwiazdę, która jeszcze w naszym kraju nie występowała. Nazwisk nie zdradza. - Jeśli wystąpi, będzie to gwiazda, która zabije nas swoją sztuką - przekonuje ambasador festiwalu." Czyli jednak nie udało się ściągnąć tego "killera", czy może coś mi umknęło?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ofiara
ponad rok temu 2
udało im się! - ja już teraz czuje się zabity tymi ogłoszeniami
~ zenek m.
ponad rok temu ocena: 100%  1
co to jest za muzyka to bedzie wielki koniec JAROCINA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji