ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Znamy zwycięzcę Jarocin Festiwal 2016 Jarocin AntyFest Antyradia [AKTUALIZACJA]

› Aktualności› Wydarzenia 9 miesięcy temu    9.07.2016
Dagmara Świerkowska
komentarzy 11 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. P. Niewiada

Wszystko wydarzyło się w samo południe! W Spichlerzu Polskiego Rocka ogłoszono już laureata tegorocznego konkursu młodych zespołów, nawiązującego do historii festiwalu rockowego w Jarocinie. Czy spodziewaliście się, że wygra ta grupa?

Ogłoszeniu zwycięzców towarzyszy dyskusja o kondycji przeglądów młodych zespołów. Biorą w niej udział: Leszek Biolik i Marcin Bąkiewicz, szef muzyczny Antyradia. W tym roku do finału dostało się 8 zespołów. Można ich było posłuchać na scenie głównej Jarocin Festiwal 2016.

W tym roku, decyzja jury, Jarocin Antyfest Antyradia Jarocin Festiwal 2016 wygrała grupa STRAŻACY!!!

Strażacy to warszawska kapela, której obecny skład uformował się na początku 2015 roku. Muzykę zespołu można określić jako połączenie skłaniających do refleksji rapowanych tekstów z klimatyczną muzyką zagraną na żywo - czytamy w opisie grupy. I właśnie teksty i styl zespołu doceniło jury konkursowe. Nie byliście na koncercie Strażaków? Będziecie mogli ich posłuchać jeszcze raz dzisiaj. Zagrają na scenie głównej przed Slayerem o 22.30.

Zwycięzcy Jarocin Festiwal 2016 otrzymali statuetkę "Złotej Kosy" oraz 6 tysięcy złotych. Mają także zapewnioną pomoc jednej z wytwórni płytowych przy wydaniu singla, który pomoże im zaistnieć w branży muzycznej. 

Przyznano także dwa wyróżnienia. Otrzymały je zespoły Indespair (melodic death metal) i Cowshed (metal, grove, sludge).

Ubiegłoroczni laureaci konkursu młodych kapel, to Blue Deep Shorts. W tym roku zespół powrócił na festiwal z debiutanckim materiałem z pierwszego singla. Wygrali w Jarocinie, nagrali singiel. Posłuchaj!

Posłuchajcie jak Strażacy zagrali na głównej scenie pierwszego dnia festiwalu! 

Obejrzyj galerię także tutaj. 

Zobacz też: Czekając na cud, czyli drugi dzień Jarocin Festiwal 2016 prawie live [AKTUALIZACJE]

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (12)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ sadi
  9 miesięcy temu ocena: 100%  12
  Dawniej Jarocin jednoczyl. Dziś dla wielu uczestników /obserwatorów najważniejsze stało się wypowiadanie kąśliwych komentarzy na temat zwycięzców. To smutne, bo takie zachowanie też zabija dawny niepowtarzalny klimat tego miejca, tego festiwalu. Wygrali młodzi muzycy. Może nie wszystkim podoba się ten wybór, ale na surowe oceny przyjdzie czas za rok. Zobaczymy co zrobią że swoją kariera i czy rzeczywiście zasłużyli na miano zwycięzców. Trzymam za nich kciuki, bo Jarocin zawsze łączył, a nie dzielił.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Adam
  9 miesięcy temu ocena: 100%  11
  Fajnie, że są tak dobrzy i WIELKIE GRATULACJE DLA ZWYCIĘSTCÓW!! Dla "Jarocińskiej" WIELKI MINUS za jakość materiału audio/video na stronie... Niby sukces i zwycięstwo ale wam nie warto przyłożyć się i zamieścić materiał "na poziomie"! Podsumowując... Fajnie było, ktoś tam wygrał, mamy ich nagranie "z komórki Janusza", bo Janusz tam był i ich filmował komórką a nam się nie chciało... A tu taki sukces!! Zaskoczenie! Co teraz??? Wrzućmy coś na stronkę "jarocińskiej". Byliśmy PIERWSI !!! Takim działaniem i takim przekazywaniem informacji, topicie ludzi, którzy coś osiągnęli, wygrali... Ich trzeba promować, dać im szansę... Napisać o nich jak najlepiej i wrzucić materiał w jakości co najmniej HD!!! "Jarocińska" i "Jarocin Festiwal 2016" nie grają razem? Konflikt interesów? Czy nie zapłaciliście za Akredytację??? To takie małostkowe na tak małym podwórku... Pozdrawiam redakcję Oby udało się wyciągnąć wnioski do następnej edycji Festiwalu. To (już) aż za cały rok!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Carlos
  9 miesięcy temu ocena: 18%  10
  Strażacy....Strażak Sam.... Bajka dla dzieci...to mój komentarz jeśli idzie o zwycięzce Antyfest antyradia.Pozdrawiam.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ antywstyd
  9 miesięcy temu ocena: 88%  9
  Ważne, że to bajka, która cieszy. To chyba najważniejsze
  ~ wstyd
  9 miesięcy temu ocena: 46%  8
  Strażacy oto następca TSA, Dżemu, Siekiery...sama myśl jest żenująca...co zrobiliście ku...z tym festiwalem?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Archi
  9 miesięcy temu ocena: 100%  7
  Czasy się zmieniają, muzyka także. Nikt nie szuka tu następców legend ale po prostu świetnych zespołów, które może kiedyś w przyszłości na swoim oryginalnym pomyśle zbudują własną legendę. A zwycięscy nie dość, mają na siebie ten oryginalny pomysł, to po prostu grają dobre kawałki i w tym roku w Jarocinie wśród młodych kapel zdecydowanie się wyróżniali. "Śmieszcore" nowym gatunkiem muzyki? Brzmi całkiem obiecująco!
  ~ onoooomat
  9 miesięcy temu ocena: 83%  6
  A kto mówi, że w tym konkursie szukano następców legend?
  ~ Marek
  9 miesięcy temu ocena: 86%  5
  Chyba młodzież już nie lubi Jarocina bo prawie nie ma przyjezdnych.A i Jarociniacy też się nie garnęli zbytnio.Może ta muzyka to już przeżytek? A może nie ma tego klimatu co dawniej? Szkoda.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ss20
  9 miesięcy temu ocena: 50%  4
  Nie ma sie czym emocjonować.... Ten konkurs tak jak 90% imprez tzw towarzyszących nikogo nie interesuje...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ muzzyczny
  9 miesięcy temu ocena: 86%  3
  Niby nikogo nie interesuje, a jednak niektórzy czytają informacje o tym kto wygrał. Chyba wzbudza minimalne emocje, skoro nawet na komentarze chce się tracić czas :-) pozdrawiam Zwycięzców!
  ~ wstyd
  9 miesięcy temu ocena: 50%  2
  GJ przystopujcie z tymi sztuczkami zdjęciowymi, wydaje się z tego wąziutkiego ujęcia że było pełno ludzi a w rzeczywistości puściutko
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wstyd
  9 miesięcy temu ocena: 50%  1
  Strażacy to ta grupa która wszyscy olali po koncercie Kobranocki? Jurorów chyba pogięło no ale czego sie spodziewać po tym popersie z Republiki
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji